Eğitim Planı

Kalite Yönetim sistemi temel eğitimi

Kalite temel kursumuz kalite yönetiminde en geniş kullanılan standart konusunda bilinç ve temel vermek içindir. Etkin kalite yönetim sistemleri sadece standardın şartlarını en iyi şekilde bilen ve anlamış olan kişiler tarafından geliştirilip uygulanabilir. Standardın doğru bir şekilde anlaşılmış olması ve nasıl uygulanacağı konusunda doğru bilgiye sahip olunması etkin yönetim sistemi uygulamalarında her zaman önemli olmuştur. Bu bir günlük temel eğitimimiz ile katılımcılar temel uygulama örneklerini öğrenecek ve ISO 9001 standardının şartlarını tam olarak kavrayacaklardır.

Kimler Katılmalı ?

Kalite temel kursumuz özellikle yöneticiler, şefler ve kalite yönetim sisteminde bir rolü olan kişiler ile kendi kuruluşlarında bir kalite yönetim sistemini tam olarak anlayarak ve en etkin bir şekilde uygulamak isteyen herkes için uygundur. Ayrıca kalite yönetimi ile ilgili temel bilgi almak isteyenler ile daha sonra kalite konusunda iç denetçi veya baş denetçi kursuna katılmak isteyenler için de uygundur.
Bu kurs, kalite yönetim sistemleri ile ilgili temel bilgi sahibi veya biraz tecrübe sahibi insanların ISO 9001 şartlarına göre yönetim sistem yaklaşımını daha iyi kavramalarını amaçlamaktadır.

Katılmak istermisiniz ?

Kurs Programı

o QMS 2015 temel kursu başlangıcı ve kurs öncesi şartları gözden geçirme
O Kalite yönetim sistemlerinin amacı ve kalite performansını artırmanın faydaları
O Terimler ve terminoloji
O PUKİ Döngüsü ve Kalite Yönetim sistemleri ve Standartlar
O Kalite prensipleri ve ISO 9001
O Bağlam ve ilgili tarafların belirlenmesi
O Kalite yönetim sistemi kapsamı
O Kalite Politikası
O Liderlik
O Kalite planlama ve kalite hedefleri
O Destek Prosesleri
O Ürün gerçekleştirme prosesleri
O Proses yaklaşımı
O İzleme, Ölçme ve Analiz
O İyileşme