Eğitim Planı

BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ KURSLARI


Kuruluşların bilgi varlıklarındaGizlilik, Bütünlük, ve Ulaşılabilirlik olarak bilinen GBU üçlüsü, bilgi güvenliği yönetim sisteminin özünü oluşturmaktadır.
Bilgi güvenliğinde gizlilik, bir varlık olarak bilginin yetkisiz, kişi, kurum veya proseslerin ulaşımına açılmaması veya bunların eline geçmemesi ve dağıtılmaması demektir.
Bilgi güvenliğinde, bilginin entegrasyonu, yani bütünlüğü, ihtiyaç duyulan o bilginin, ihtiyaç devam ettiği sürece tam, değiştirilmemiş, istendiği gibi kalmış, yetkisiz insanlarca müdahale edilmemiş şekilde hazır olmasını ifade eder.
Herhangi bir bilgi güvenliği sistemin de veya har hangi bir yönetim sisteminde ihtiyaç oan bilgi kullanıcısı tarafından ulaşılabilir ve hazır olmalıdır.

Risk yönetimi, bir kuruluş için iş ve operasyon hedeflerini gerçekleştirmek için tehdit veya zayıflıkların tespit edilmesi ve bunların yönetilmesini içerir. Eğer bu hedefler ile ilgili gerçek tehditler ve riskler varsa, kurumun her şeyini bilen ve yetkili kişilerin riski değerlendirip üstlenmesi gerekir.

Esenek Eğitim Merkezi çok sayıda gıda güvenliği kursu sunmaktadır. Bunlar, gıda güvenliği ve helal gıda sistemleri bilinçlilik ve temel eğitimlerinden başlayıp baş denetçi kurslarına kadar değişiklik içermektedir. Ayrıca kuruluşların kendi öz ihtiyaçlarına uygun kurslarda geliştirebilmekteyiz.